• JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, serdecznie zaprasza wszystkich szczecinian na wydarzenia związane z obchodami ŚWIĘTA UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO, które odbędą się w dniach 12 maja – 3 czerwca 2018 roku.

Święto US rozpoczynają w piątek, 11 maja – Dni otwarte Funduszy Europejskich. „Otwieramy” projekty na co dzień niedostępne, zrealizowane przy udziale środków Unii Europejskiej w obrębie Uniwersytetu Szczecińskiego. Następnie, organizowane już po raz czwarty, Dyktando Uniwersyteckie, które zaplanowano na sobotę, 12 maja. Kolejnym przedsięwzięciem będzie Koncert Uniwersytecki realizowany w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, który odbędzie się 20 maja. Tegoroczną gwiazdą będzie Motion Trio.

Zwieńczenie tegorocznych obchodów nastąpi na Jasnych Błoniach podczas Festynu Rodzinnego połączonego z Uniwersytecką Grą Biegową zaplanowanych na niedzielę, 3 czerwca. W programie całodniowego pikniku sportowego przygotowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców regionu: młodzieży, rodzin z dziećmi, studentów i osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Podczas festynu odbędą się także zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, m.in.: aerobik na trawie, animacje ruchowe dla dzieci, piłkarskie potyczki dla małych i dużych oraz malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy, wspinaczka na ściance, warsztaty „Wiem co jem” oraz gra dla dzieci z nagrodam

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Pełen program obchodów oraz szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach znajdą Państwo na stronie internetowej: www.swieto.usz.edu.pl.

 • Święto US 2018

  Święto Uniwersytetu Szczecińskiego to wydarzenie, które na stałe wpisało się w akademicką tradycję Szczecina.
  Czytaj więcej
 • Program obchodów

  Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów Święta US 2018. W programie, m.in. koncert, piknik oraz festyn.
  Czytaj więcej
 • Galeria

  Zachęcamy do zapoznania się z galerią wydarzeń, które towarzyszyły obchodom święta US na przestrzeni lat.
  Czytaj dalej